[O1] silnik gaśnie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Lesiu34
    Ambiente
    • 2010
    • 159
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    [O1] silnik gaśnie

    a gdzie hamowane?
  • Mihau
    RS
    • 2009
    • 7460
    • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

    #2
    [O1] silnik gaśnie

    Witam, od niedawna jestem w posiadaniu Skody Octavii L&K 2000rok 1.9 TDi (silnik AHF) i wczoraj spotkała mnie przykra sytuacja. Wyjeżdżałem spod bloku i po ok. 2 minutach silnik zgasł (stałem na czerwonym, samochód n a luzie) troszku się zdziwiłem no ale sobie myślę dobra może coś puściłem sprzęgło i coś no nie ważne zgasł, próbowałem odpalić ponownie i tu przykra niespodzianka, bo kręciłem kręciłem nagle na wyświetlaczu komputera pokazał się STOP i spróbowałem ponownie i dalej nic to nie dawało. Wysiadłem, zamknąłem i otworzyłem samochód, wyłączyłem anty napad i odpalił, sobie myślę OK czas do domu, a tu znowu peszek i zgasł znowu, powtórzyłem procedurę ale nie dało to efektu po kilku próbach wreszcie się udało więc zjechałem na parking i nie zdążyłem zaparkować i znowu trup, dziś podjechałem z facetem od alarmu i wymontował mi anty napad i dojechałem z pruszkowa do warszawy do domu, sobie myślę wszystko ok, samochód postał pod blokiem i odstawiając samochód na parking znów mi zgasł. Nie mam pojęcia o co kaman, myślałem, że to wina tego anty napadu ale już go nie ma. Gdy gaśnie mi silnik włącza mi się kontrolka od ASR. Kolo od alarmów i znajomy mechanik mówią coś o przekaźniku 109, że to może jest przyczyna mojego problemu.

    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam pato.TDi

    [ Dodano: Sob 21 Lis, 09 12:40 ]
    dziś znowu to samo, chciałem pojechać do warsztatu lecz znowu mi zgasł. Jak próbuje od odpalić i świeci się pali kontrolka od ASR to nawet nie mam co próbować go zapalać bo i tak nie pójdzie

    Proszę o pomoc, bo naprawdę już mnie to powoli zaczyna denerwować

    [ Dodano: Sob 21 Lis, 09 22:58 ]
    nikt nie ma pomysłu jaka może być przyczyna?
    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

    Komentarz

    • kropeck
      RS
      • 2009
      • 2319
      • Octavia II (1Z3)
      • BLF 1.6 FSI 115 KM

      #3
      VCDS. Musisz się podpiąć pod komputer i wtedy dopiero się dowiesz co to może być. Ostatnio kolega miał podobne symptomy [inna kontrolka się zapaliła na desce], ale też był problem z odpaleniem [zupełnie nic nie dawało kręcenie kluczem]. Potem się okazało, że to sterownik silnika.

      Ale wszystko Ci wyjdzie dopiero na komputerze.
      Pozdrawiam,
      Michał

      Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

      Komentarz

      • KristopherT
        Drive
        • 2008
        • 45

        #4
        Może to pomorze:
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25345 lub

        Ale jak napisał kropeck podłączenie do kompa dużo może wyjaśnić.

        Komentarz

        • Mihau
          RS
          • 2009
          • 7460
          • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

          #5
          dziś poczytałem na innym forum, typek miał golfa 4 1.9 TDi i identyczne symptomy jak ja i napisał, że wymienił ten przekaźnik i wszystko było okej więc miejmy nadzieję, że u mnie będzie podobnie

          [ Dodano: Pon 23 Lis, 09 15:33 ]
          no więc sprawa ma się źle. mechanik podpiął przekaźnik na krótko (samochód zgasł), wyłączył alarm, anty napad itp zabezpieczenia (samochód zgasł), podpiął pod komputer (0 błędów i samochód zgasł) poprostu ja nie wiem chyba w silniku siedzi pijany krasnoludek i od 3 dni ma zły humor i mi wyłącza silnik bo inaczej to sobie nie mogę tego wytłumaczyć Oo
          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

          Komentarz

          Pracuję...